2.4 C
Brno
Pondělí, 28 listopadu, 2022
HomeInvestice10 tipů, v čem podnikat při studiu vysoké školy

10 tipů, v čem podnikat při studiu vysoké školy

Date:

Related stories

Nebankovní půjčka s ručením nemovitostí – kolik lze půjčit

Nebankovní poskytovatelé nabízejí celou řadu půjček. Půjčka bez ručení...

Prodej firem: Najděte lidi, kteří přirozeně navážou na vaše vize

Důvody pro prodej firem jsou pro každého různé. Často...

Může půjčka na účet pomoci zafinancovat vaši hypotéku?

Když začínáte uvažovat o koupi vlastního bytu či domu,...

Doklady v autě mohou znamenat nižší plnění

Necháváte v autě za stínítkem nebo v přihrádce zelenou kartu či...

Vyplatí se ještě investovat do ropy?

Investování do komodit může být výhodné a zajímavé. Ropa,...
spot_imgspot_img

Nechcete volný čas na vysoké proflákat a zároveň potřebujete nějakou tu korunu navíc? Hledáte vhodný přivýdělek, nebo chcete nastartovat budoucí kariéru? Podívejte se na deset tipů pro studenty vysokých škol.

1.   Začněte doučovat

Vědomosti a informace jsou hodnotou, kterou se dá slušně vydělávat. Třeba tak, že začnete doučovat spolužáky, nebo ty, kteří si rádi připlatí za to, aby rozšířili svoje obzory.

2.   Zkuste překládání

Mluvíte více jazyky? Překládání je velmi žádoucí, tak proč si tím nepřivydělat? Mnoho firem hledá překladatele jak na plný úvazek, tak externě. Překládání se navíc dobře kombinuje se studiem.

3.   Trénujte

Pokud vás cvičení baví a už tak trávíte ve fitku spoustu času, zkuste spojit příjemné s užitečným. Vypracujte si vlastní prezentaci a začněte své zkušenosti šířit mezi ostatní.

4.   Fotky do fotobank

Baví vás focení a jste v tom alespoň nadprůměrně dobří? Využijte možnosti umístit své fotky do fotobank a vydělávat si jejich prodejem. Pokud budete fotit žádané objekty, může se z toho stát velmi slušný přivýdělek.

Tip: Jako pracující studenti vysoké školy budete mít problém především s chybějícím časem. Využijte proto možnostivypracování podkladů seminárních prací a později také vypracování podkladů bakalářské práce. Vše anonymně a od profesionálů v daném oboru.

5.   Online marketing

Pokud se vyznáte v online médiích, můžete pomáhat menším začínajícím společnostem a tuto znalost obrátit ve svůj prospěch. Výhodou online marketingu je, že můžete pracovat odkudkoliv, stačí vám jen notebook a internet.

6.   Napište knihu

Lidé stále tíhnou ke knihám a pokud máte o čem psát, tak neváhejte a začněte!

7.   Vytvářejte weby

Dnes již každá firma má svůj web. Pokud se naučíte vytvářet jednoduché prezentace, můžete si tím slušně přivydělat. Není to navíc tak složité, jak by se mohlo na první pohled zdát.

8.   Úklidové služby

Pokud se úklidu neštítíte, můžete se zaměřit právě na úklidové služby. Pro začátek budete potřebovat jen hadr, kbelík a chuť do práce. Můžete také zkusit letáky, nebo vlastní jednoduché webové stránky, kde budete své služby nabízet.

9.   Hlídání dětí

Máte rádi děti? Pokud máte a ještě k tomu máte vrozenou odpovědnost za ostatní, tak hlídání dětí je dobrou volbou. Navíc se u toho ještě můžete učit a spojit tak dvě věci do jedné.

10.                 Vytvářejte design

Máte cit pro detail a patříte mezi kreativce?  Zkuste si tedy stáhnout některý z grafických programů a pusťte se do práce. Online návody jistě pomohou překonat prvotní nezdary a čas z vás může udělat profesionála.

Subscribe

- Never miss a story with notifications

- Gain full access to our premium content

- Browse free from up to 5 devices at once

Latest stories

spot_img