2.4 C
Brno
Pondělí, 28 listopadu, 2022
HomeFinanceVyplatí se ještě investovat do ropy?

Vyplatí se ještě investovat do ropy?

Date:

Related stories

Nebankovní půjčka s ručením nemovitostí – kolik lze půjčit

Nebankovní poskytovatelé nabízejí celou řadu půjček. Půjčka bez ručení...

Prodej firem: Najděte lidi, kteří přirozeně navážou na vaše vize

Důvody pro prodej firem jsou pro každého různé. Často...

Může půjčka na účet pomoci zafinancovat vaši hypotéku?

Když začínáte uvažovat o koupi vlastního bytu či domu,...

Doklady v autě mohou znamenat nižší plnění

Necháváte v autě za stínítkem nebo v přihrádce zelenou kartu či...

Marimex.cz – specialista nejen na bazeny a sauny

Také jste jako děti toužily po domečku, tedy místě...
spot_imgspot_img

Investování do komodit může být výhodné a zajímavé. Ropa, jako jeden z hlavních zdrojů kapitalizace, se ročně vyprodukuje v desítkách zemí světa v množství milionů barelů.

Pro investora znamenají světové trhy s ropou, plynem, benzinem a jinými komoditními aktivy zajímavou investiční příležitost. Stejně jako hodnota jiných likvidních komodit, i ceny ropy jsou velmi závislé na nabídce a poptávce, zprávách a emocích investorů.

Výhody investování do ropy

Na nákup a skladování skutečné, „surové“ ropy bude investor potřebovat značné finanční náklady. Proto investoři raději investují do ropy přes finanční instrumenty. Akciový trh používá pojem „papírový olej“, kterým se rozumí cenné papíry (akcie, ETF) nebo finanční deriváty (futures, CFD), které jsou navázány na ropu.

Investování do ropy prostřednictvím ETF fondů, futures nebo CFD kontraktů je řešením, které může obohatit vaše investiční portfolio.

Důkazem toho jsou tři jedinečné vlastnosti „papírového oleje“:

1. Výjimečná volatilita. Ropa může zdražit i kvůli fámám o omezení produkce či budoucím mezinárodním embargu, které umožňuje vydělávat zkušeným investorům a traderům.

2. Likvidita. Cenné papíry, futures nebo CFD kontrakty na ropu můžete nakupovat a prodávat ve zlomku vteřin. To činí z černého zlata velmi populární investiční nástroj.

3. Prestiž. Komoditní akciový trh se stal atributem úspěšných investorů, takže přítomnost takových cenných papírů v portfoliu svědčí o zkušenostech a vysokém postavení majitele.

Tipy pro investování do komodit

Futures, CFD, ETF fondy nebo akcie „papírové ropy“ jsou v portfoliích milionů investorů – od nováčků až po dolarové miliardáře. Ropa je velmi likvidní aktivum, jehož koupě může investorovi, v případě příznivého vývoje ceny, přinést zajímavé zhodnocení.

Před samotným investováním je vhodné si nastudovat základní investiční pojmy a výrazy. Například na webu winsidetrading.com naleznete rozsáhlou investiční akademii.

Nákup a prodej ropy si můžete nejprve vyzkoušet bez rizika na demo účtu. Přes demo účet můžete otestovat i další funkce obchodní platformy, aniž byste riskovali své peníze.

Subscribe

- Never miss a story with notifications

- Gain full access to our premium content

- Browse free from up to 5 devices at once

Latest stories

spot_img