2.4 C
Brno
Pondělí, 28 listopadu, 2022
HomePodnikáníKdo bude mít od 11. ledna nárok na pandemické ošetřovné

Kdo bude mít od 11. ledna nárok na pandemické ošetřovné

Date:

Related stories

Nebankovní půjčka s ručením nemovitostí – kolik lze půjčit

Nebankovní poskytovatelé nabízejí celou řadu půjček. Půjčka bez ručení...

Prodej firem: Najděte lidi, kteří přirozeně navážou na vaše vize

Důvody pro prodej firem jsou pro každého různé. Často...

Může půjčka na účet pomoci zafinancovat vaši hypotéku?

Když začínáte uvažovat o koupi vlastního bytu či domu,...

Doklady v autě mohou znamenat nižší plnění

Necháváte v autě za stínítkem nebo v přihrádce zelenou kartu či...

Vyplatí se ještě investovat do ropy?

Investování do komodit může být výhodné a zajímavé. Ropa,...
spot_imgspot_img

V souvislosti s oznámenými opatřeními při provozu mateřských škol a základních škol od 11. do 18. ledna budou mít rodiče, kteří splní podmínky nárok na pandemické ošetřovné. Informoval o tom specialista komunikace Sociální pojišťovny (SP) Marian Skotka.
Na pandemické ošetřovné v zmiňovaném termínu budou mít rodiče, kteří se osobně a celodenně pečují o dítě mladší 11 let, případně do dovršení 18. roku života u dítěte, které je zdravotně těžce postižené. A to v případě, že škola nebo školka, kterou dítě navštěvuje, bude uzavřena na základě rozhodnutí ministra nebo zřizovatele a pokud dítě nebude navštěvovat ani školní klub, protože tehdy není splněna podmínka osobní a celodenní péče.

Další podmínkou pro splnění nároku na pandemické ošetřovné může být osobní a celodenní ošetřování dítěte do dovršení 16. roku života, jehož zdravotní stav na základě potvrzení ošetřujícího lékaře takové ošetřování nezbytně vyžaduje.

Pandemické ošetřovné mohou získat pouze rodiče, kteří nedosahují příjem z činnosti zaměstnance v období péče o dítě, ošetřování dítěte – nárok na pandemické ošetřovné tedy nemají rodiče, kteří vykonávají práci formou domácké práce, čili formou home office, upřesnila pojišťovna.

„V případě, že už vám byl během krizové situace (od 12. března 2020) přiznán nárok na pandemické ošetřovné, novou žádost nepodáváte. Koncem ledna 2021 pošlete pouze čestné prohlášení k žádosti o ošetřovné,“ upozornila Sociální pojišťovna s tím, že prohlášení pojištěnci najdou na portálu elektronických formulářů Sociální pojišťovny.

„V případě, že jste během krizové situace o pandemické ošetřovné ještě nežádali, pošlete žádost o pandemické ošetřovné,“ dodala pojišťovna s tím, že následně koncem ledna je třeba zaslat i čestné prohlášení.
Sociální pojišťovna zároveň vyzývá k využívání zmíněných elektronických formulářů. „Urychlete si tak vybavení ošetřovného v Sociální pojišťovně a jeho dřívější vyplacení,“ uzavřela SP.

Subscribe

- Never miss a story with notifications

- Gain full access to our premium content

- Browse free from up to 5 devices at once

Latest stories

spot_img