2.4 C
Brno
Pondělí, 28 listopadu, 2022
HomeRady a NávodyNebankovní půjčka s ručením nemovitostí - kolik lze půjčit

Nebankovní půjčka s ručením nemovitostí – kolik lze půjčit

Date:

Related stories

Prodej firem: Najděte lidi, kteří přirozeně navážou na vaše vize

Důvody pro prodej firem jsou pro každého různé. Často...

Může půjčka na účet pomoci zafinancovat vaši hypotéku?

Když začínáte uvažovat o koupi vlastního bytu či domu,...

Doklady v autě mohou znamenat nižší plnění

Necháváte v autě za stínítkem nebo v přihrádce zelenou kartu či...

Vyplatí se ještě investovat do ropy?

Investování do komodit může být výhodné a zajímavé. Ropa,...

Marimex.cz – specialista nejen na bazeny a sauny

Také jste jako děti toužily po domečku, tedy místě...
spot_imgspot_img

Nebankovní poskytovatelé nabízejí celou řadu půjček. Půjčka bez ručení se obvykle týká nízkých částek, oproti tomu zajištěná půjčka nabízí mnohem více možností i přívětivější podmínky.

Půjčka s ručitelem případně půjčka s ručením nemovitostí sebou nese mnoho výhod pro žadatele a samozřejmě také pro věřitele. Hlavní benefit je minimalizace rizika pro poskytovatele. Pokud dlužník svůj závazek nesplácí, propadne jeho majetek ve prospěch věřitele. Věřiteli tak nehrozí, že by o své peníze přišel. 

Oproti tomu například půjčky bez registru, půjčky pro dlužníky v insolvenci či půjčky na směnku nabídka musí vždy počítat s potenciálními problémy. Nemluvě o tom, že půjčky na směnku pro soukromé osoby jsou v České republice nelegální.

Půjčky s ručením nemovitostí v nebankovním sektoru lze zařadit mezi nebankovní půjčky ihned. Jejich vyřízení je totiž velmi jednoduché a rychlé. Mnohdy lze vše sjednat online z pohodlí domova. 

Výhody půjčky s ručením nemovitostí

Hlavními výhodami nebankovní půjčky s ručením nemovitostí či půjčky s ručitelem jsou vyšší úvěrový rámec, delší doba splatnosti a nižší úroky a RPSN. Půjčka je zpravidla bezúčelová a může tak být využita na cokoliv.

Podstatnou výhodou nebankovní půjčky s ručením nemovitostí je vysoká schvalovatelnost a velmi rychlé vyřízení bez zdlouhavé byrokracie. Půjčku lze často sjednat přes internet. Pro odhad ceny nemovitosti stačí jen fotografie a několik dalších údajů o stavu objektu.

Kolik nebankovní poskytovatel půjčí

Výše půjčky se zpravidla odvíjí od ceny nemovitosti, pokud je zastavena nemovitost s vysokou hodnotou, může být půjčka i v řádu milionů korun. Poskytovatel nebankovní půjčky však obvykle půjčí jen určité procento z ceny zastavené nemovitosti. Nejčastěji je to částka pohybující se mezi 70 – 90 % hodnoty nemovitosti.

Hodnotu nemovitosti určuje poskytovatel úvěru. V případě, že jde o půjčku sjednanou online, je pravděpodobné, že odhadnutá cena bude nižší, než je skutečná hodnota nemovitosti. V případě půjčky s ručením nemovitostí je vždy lepší osobní návštěva znalce, který dokáže objektivně zhodnotit stav a cenu dané nemovitosti. 

Nevýhody nebankovní půjčky s ručením nemovitostí

Největší nevýhodou a rizikem půjčky s ručením vlastní nemovitostí je potenciální ztráta střechy nad hlavou. Pokud dlužník své závazky neplní a není schopen půjčku splatit, může o zastavenou nemovitost přijít. Proto je třeba podobné půjčky skutečně dobře promyslet a pořádně si spočítat, zda lze půjčku bez problémů splácet.

Další nevýhodou nebankovní půjčky ihned online je časté podhodnocení nemovitosti. Žadatel tak mnohdy získá nižší částku, než by nabídla například bankovní instituce. Obecně se více vyplatí sáhnout po bankovních úvěrech, pokud má žadatel šanci na schválení. Banky nabízejí tzv. Americké hypotéky, které jsou narozdíl od klasické hypotéky bezúčelové a lze je tak využít na cokoliv.  

Subscribe

- Never miss a story with notifications

- Gain full access to our premium content

- Browse free from up to 5 devices at once

Latest stories

spot_img