2.4 C
Brno
Pondělí, 28 listopadu, 2022
HomeRady a NávodyPojistka na blbost není blbost. Proč by si ji měl uzavřít každý...

Pojistka na blbost není blbost. Proč by si ji měl uzavřít každý zaměstnanec?

Date:

Related stories

Nebankovní půjčka s ručením nemovitostí – kolik lze půjčit

Nebankovní poskytovatelé nabízejí celou řadu půjček. Půjčka bez ručení...

Prodej firem: Najděte lidi, kteří přirozeně navážou na vaše vize

Důvody pro prodej firem jsou pro každého různé. Často...

Může půjčka na účet pomoci zafinancovat vaši hypotéku?

Když začínáte uvažovat o koupi vlastního bytu či domu,...

Doklady v autě mohou znamenat nižší plnění

Necháváte v autě za stínítkem nebo v přihrádce zelenou kartu či...

Vyplatí se ještě investovat do ropy?

Investování do komodit může být výhodné a zajímavé. Ropa,...
spot_imgspot_img

Povinná sice není, ale možná by být měla. Berte to, prosím, s nadsázkou, pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli neboli pojistku na blbost nechceme nikomu vnucovat. Nesporným faktem však zůstává, že i drobný přešlap může zaměstnance přijít velmi draho. Riziko přitom podstupuje úplně každý – od skladníka drandícího mezi regály na vysokozdvižném vozíku až po „ouřadu“, který se od začátku do konce pracovní doby nehne od počítače.

Jak je to s výší odpovědnosti za škodu?

Ještě než vám doporučíme vhodné pojištění odpovědnosti, pozastavíme se nad tím, co vám v případě škody na majetku zaměstnavatele dle zákoníku práce hrozí.

Zákoník práce limituje výši odpovědnosti za škodu 4,5násobkem průměrné hrubé mzdy, a to bez ohledu na reálnou výši škody. V praxi to znamená, že pokud zaměstnanec pobírající hrubou mzdu 30 tisíc korun způsobí škodu za 60 tisíc korun, může po něm zaměstnavatel požadovat náhradu v plné výši. Škoda ve výši 200 tisíc korun by však daného pracovníka vyšla „pouze“ na 135 tisíc korun.

Výše uvedené neplatí, pokud zaměstnavatel prokáže, že zaměstnanec způsobil škodu úmyslně, pod vlivem alkoholu nebo v opojení návykových látek. V těchto případech nese plnou odpovědnost a zároveň přestávají fungovat ochranná křídla pojišťovny, protože se jedná o typické výluky z pojištění.


Ať už jste zaměstnanec nebo zaměstnavatel, neměli byste nechávat nic náhodě. Chcete mít jistotu? Najděte to nejvhodnější pojištění odpovědnoti.


Pojištění vám vítr v peněžence neudělá

Výše ročního pojistného se obvykle pohybuje v rámci několika set až tisíc korun – oproti částce, kterou po vás může zaměstnavatel požadovat, je to však zanedbatelná investice. Rozhodující je samozřejmě výběr konkrétního produktu – zajímejte se o rozsah pojistné ochrany, výši spoluúčasti, platnost a v neposlední řadě o výluky. Mezi nejlépe hodnocené produkty patří pojistka na blbost od ERGO pojišťovny. Více o pojištění pro zaměstnance najdete zde.

Subscribe

- Never miss a story with notifications

- Gain full access to our premium content

- Browse free from up to 5 devices at once

Latest stories

spot_img