2.4 C
Brno
Pondělí, 28 listopadu, 2022
HomeFinanceJaké pracovní příležitosti jsou nejlépe placené a nejvíc vyhledávané v České republice?

Jaké pracovní příležitosti jsou nejlépe placené a nejvíc vyhledávané v České republice?

Date:

Related stories

Nebankovní půjčka s ručením nemovitostí – kolik lze půjčit

Nebankovní poskytovatelé nabízejí celou řadu půjček. Půjčka bez ručení...

Prodej firem: Najděte lidi, kteří přirozeně navážou na vaše vize

Důvody pro prodej firem jsou pro každého různé. Často...

Může půjčka na účet pomoci zafinancovat vaši hypotéku?

Když začínáte uvažovat o koupi vlastního bytu či domu,...

Doklady v autě mohou znamenat nižší plnění

Necháváte v autě za stínítkem nebo v přihrádce zelenou kartu či...

Vyplatí se ještě investovat do ropy?

Investování do komodit může být výhodné a zajímavé. Ropa,...
spot_imgspot_img

V každé krajině je ohodnocení jednotlivých dovedností a profesí zásadně rozdílné, a to pochopitelně platí, také pro nás. Některé profese, především řemeslné, jsou mnohdy podceněné a některé jiné jsou naopak vysoce preferované a o práci v nich je doslova pranice, protože probíhá ve výborných podmínkách a ohodnocení, říká ing. Šťastná ze společnosti 123jobs Media s.r.o. , zkušeného provozovatele on-line pracovních portálu v České republice a zahraničí.

Letecký průmysl je v České republice nejlépe placené místo

Začínáme asi rovnou od toho nejvyššího, protože jsou pozice v leteckém průmyslu těmi nejlépe placenými. A to ať už pracujete v rámci letištní ochranky, nebo přímo jako pilot či technik. Pilotů je poměrný dostatek, ale velice často se dají najít výběrová řízení se sháňkou po vedoucích letového provozu. Ti sice mají opravdu výborné platové ohodnocení, ale zároveň i podmínky a požadavky jsou dost vysoké a pochopitelně je splní opravdu jen málo žadatelů.

Kraje se perou o dentální specialisty

Dalším zajímavým oborem, ve kterém si vyděláte, ale zároveň nebudete mít o práci nouzi je dentální hygiena. Zubařů je totiž v celé řadě krajů v České republice, mezi něž patří Karlovarský či Ústecký opravdový nedostatek. Nových je málo a starší postupně končí svojí lékařskou praxi. Každopádně studium vedoucí k dentálnímu specialistovi možná patří k jedněm ze schůdnějších.

IT specialisté, kam se jen podíváš

Informatiků je v České republice už opravdu hodně. Ale i tak se neustále ukazují nové a nové pracovní pozice, na které je potřeba obsadit schopné grafiky, vývojáře, testery, analytiky a spoustu dalších. IT průmysl u nás určitě roste a bude to tak i nadále, takže umět divy s počítačem se vyplatí ve většině zemí světa a Česká republika v tomhle ohledu zajisté netvoří žádnou výjimku. Jen pozor, stále se zvyšují i požadavky a ne každý IT je už dostatečný. Při náboru vám pomůžou i dobré recenze od předchozích zaměstnavatelů.

Nejnovější nabídky inzerce práce najdete na pracovních portálech 123jobs,cz, Abecedaprace.cz  a Personalistka.cz. Jsme specialisté na nábor zaměstnanců a zveřejňování pracovních nabídek v ČR.

123jobs

123jobs recenze

123 jobs recenze zkušenosti

Subscribe

- Never miss a story with notifications

- Gain full access to our premium content

- Browse free from up to 5 devices at once

Latest stories

spot_img