2.4 C
Brno
Pondělí, 28 listopadu, 2022
HomeFinancePodpora v nezaměstnanosti v USA

Podpora v nezaměstnanosti v USA

Date:

Related stories

Nebankovní půjčka s ručením nemovitostí – kolik lze půjčit

Nebankovní poskytovatelé nabízejí celou řadu půjček. Půjčka bez ručení...

Prodej firem: Najděte lidi, kteří přirozeně navážou na vaše vize

Důvody pro prodej firem jsou pro každého různé. Často...

Může půjčka na účet pomoci zafinancovat vaši hypotéku?

Když začínáte uvažovat o koupi vlastního bytu či domu,...

Doklady v autě mohou znamenat nižší plnění

Necháváte v autě za stínítkem nebo v přihrádce zelenou kartu či...

Vyplatí se ještě investovat do ropy?

Investování do komodit může být výhodné a zajímavé. Ropa,...
spot_imgspot_img

Žádosti o dávky v nezaměstnanosti v USA dosáhly 3,17 milionu za poslední týden. Absolutní zpráva: Počet Američanů, kteří požádali o počáteční dávky v nezaměstnanosti dosáhl v týdnu končícím 2.

Žádosti o dávky v nezaměstnanosti v USA dosáhly 3,17 milionu za poslední týden.

Absolutní zpráva:

Počet Američanů, kteří požádali o počáteční dávky v nezaměstnanosti dosáhl v týdnu končícím 2. května 3,17 milionu, dnes informovalo americké ministerstvo práce. Podle zprávy se počet pokračujících žádostí, které zaznamenávají počet osob pobírající dávky, zvýšil na nový rekord 22,64 milionu v týdnu končícím 25. dubna z 18,01 milionu z týdne předtím. Údaje o pokračujících žádostech se vykazují s týdenním zpožděním. Analytici očekávali pokles počátečních žádostí o dávky nezaměstnanosti na 3 miliony a přetrvávající žádosti na 19,91 milionu. „I když se ekonomika pomalu začíná znovu rozbíhat, počet nezaměstnaných by měl nadále prudce růst, protože vlády i podniky, které se pokusily udržet profit, ale nepodařilo se jim, nyní propouštějí pracovníky,“ uvedl Joel Naroff, hlavní ekonom na Naroff Economics v Holland v Pensylvánii.

Investoři vydělali na:

Společnosti Fortinet, Inc., jejíž akcie během dnešního obchodní dne vzrostly o + 21,23% (výkonnost v horizontu 5 let: + 266,65%). Společnost nabízí zařízení na zabezpečení sítě, s tím související softwary a předplacené služby. Akcie vzrostly po zveřejnění kvartálních výsledků společnosti.

Makro analýza a zprávy z ekonomiky:

Čínské akcie skončily dnes nižší, jelikož investoři zůstali opatrní v souvislosti s pochmurným výhledem na světový obchod, který by mohl zpomalit zotavení v druhé největší ekonomice na světě z důvodu koronavírusovej krize. Čínský vývoz se v dubnu poprvé letos neočekávaně zvýšil, protože továrny se snažili vyrovnat ztracený prodej v důsledku koronavírusovej krize, ale dvouciferný pokles dovozu signalizuje další problémy. letecké společnosti v Japonsku výrazně poklesly, protože Tokio prodlužuje výjimečný stav a ekonomické údaje USA se zhoršují, což tlumí sentiment. Asijské akciové indexy uzavřely obchodní den následovně: Hang Seng -0,65%, CSI 300 -0,29%, Nikkei +0,28

Evropské akcie se dnes zavřely v pozitivních číslech, neboť překvapivý nárůst čínského vývozu naznačil určitou odolnost vůči globálnímu poptávky. Tyto údaje také zvýšily ceny komodit, z čehož těžili zejména akcie ropy. Největší britská telekomunikační organizace BT klesla o 6,5% a byla největším zklamáním britské FTSE 100, když pozastavila svou dividendu do roku 2021-22 a stáhla svůj finanční výhled v reakci na pandemii COVID-19. Evropské akciové indexy uzavřely obchodní den následovně: Eurostoxx 50 + 1,30%, CAC 40 + 1,54%, DAX + 1,44%.

Guvernér Michiganu, Gretchen Whitmer, dnes prohlásil, že továrny se mohou znovu otevřít 11. května, čímž odstraní jednu z posledních velkých překážek severoamerických výrobců automobilů, kteří přinesou tisíce propuštěných zaměstnanců zpět do práce uprostřed pandemie koronavirus. Americké zdanitelné dluhopisové fondy přilákaly 11,9 miliard dolarů, čtvrtý přímý týdenní příliv, zatímco fondy peněžního trhu čerpali 32,8 miliard dolarů, jak ukázaly údaje společnosti Lipper ve čtvrtek. Americké akciové indexy uzavřely obchodní den následovně: Dow Jones Index + 0,89%, S & P500 + 1,15%, NASDAQ + 1,41%.

Peter Sumer, analytik společnosti CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s.

Subscribe

- Never miss a story with notifications

- Gain full access to our premium content

- Browse free from up to 5 devices at once

Latest stories

spot_img