2.4 C
Brno
Pondělí, 28 listopadu, 2022
HomeFinanceEnterprise Investors prodává podíl v společnosti Novaturas

Enterprise Investors prodává podíl v společnosti Novaturas

Date:

Related stories

Nebankovní půjčka s ručením nemovitostí – kolik lze půjčit

Nebankovní poskytovatelé nabízejí celou řadu půjček. Půjčka bez ručení...

Prodej firem: Najděte lidi, kteří přirozeně navážou na vaše vize

Důvody pro prodej firem jsou pro každého různé. Často...

Může půjčka na účet pomoci zafinancovat vaši hypotéku?

Když začínáte uvažovat o koupi vlastního bytu či domu,...

Doklady v autě mohou znamenat nižší plnění

Necháváte v autě za stínítkem nebo v přihrádce zelenou kartu či...

Vyplatí se ještě investovat do ropy?

Investování do komodit může být výhodné a zajímavé. Ropa,...
spot_imgspot_img

Polish Enterprise Fund VI, private equity fond spravovaný Enterprise Investors (EI), prodal prostřednictvím sekundárních transakcí na burze Nasdaq Baltic zbývající 34,4% podíl ve společnosti Novaturas, největší cestovní kanceláři v regionu Pobaltí. Transakce dosáhla celkový objem 4,9 milionu eur


Společnost Novaturas vznikla v roce 1999 a rychle se stala nejznámější cestovní kanceláří v regionu Pobaltí. Enterprise Investors v ní získala 71% podíl v roce 2007 a následně investovala do jejího dalšího růstu. Prvotřídní spolehlivost a reputace ve spojení s dobrou makroekonomickou situací v pobaltských státech a rostoucí domácí spotřebou byly hlavními důvody, proč se společnost Novaturas stala jedničkou na trhu v rámci celého regionu. Dnes je lídrem na trhu cestovních kanceláří v Litvě, Lotyšsku a Estonsku, a to v objemu prodeje i v počtu zákazníků. Novaturas využívá široké spektrum distribučních kanálů, které se vzájemně doplňují, spolupracuje s více než 400 cestovními kancelářemi, včetně těch největších v Pobaltí a s více než 60 kancelářemi v Bělorusku. Novaturas rovněž provozuje kanceláře v Litvě, Lotyšsku a Estonsku a buduje i svůj online distribuční kanál. V roce 2019 dosáhly tržby Novaturas 179,9 milionu eur a EBITDA 4,4 milionu eur.

Enterprise Investors je jednou z největších private equity společností ve střední a východní Evropě. Od svého vzniku v roce 1990 vytvořila společnost devět fondů s celkovou hodnotou přesahující 2,5 mld. eur. Tyto fondy dosud investovaly téměř 2 mld. eur do 144 společností z různých odvětví a ukončili 134 investic v objemu 4,1 mld. eur.

Subscribe

- Never miss a story with notifications

- Gain full access to our premium content

- Browse free from up to 5 devices at once

Latest stories

spot_img