2.4 C
Brno
Pondělí, 28 listopadu, 2022
HomeFinancePokud je školka zavřená, rodiče mají nárok na pandemické OČR

Pokud je školka zavřená, rodiče mají nárok na pandemické OČR

Date:

Related stories

Nebankovní půjčka s ručením nemovitostí – kolik lze půjčit

Nebankovní poskytovatelé nabízejí celou řadu půjček. Půjčka bez ručení...

Prodej firem: Najděte lidi, kteří přirozeně navážou na vaše vize

Důvody pro prodej firem jsou pro každého různé. Často...

Může půjčka na účet pomoci zafinancovat vaši hypotéku?

Když začínáte uvažovat o koupi vlastního bytu či domu,...

Doklady v autě mohou znamenat nižší plnění

Necháváte v autě za stínítkem nebo v přihrádce zelenou kartu či...

Vyplatí se ještě investovat do ropy?

Investování do komodit může být výhodné a zajímavé. Ropa,...
spot_imgspot_img


Organizace školního roku v předškolních zařízeních – mateřských školách – nezná pojem prázdniny. Školky mohou být během celého roku uzavřeny pouze na základě rozhodnutí příslušného orgánu – zřizovatele nebo ředitele. Rodičům žáků ve školkách, které jsou v období odpovídajícím zimním prázdninám školáků zavřené rozhodnutím zřizovatele nebo ředitele, proto nárok na ošetřovné trvá iv tomto období. Upozornila na to Sociální pojišťovna.

„To znamená, že pokud příslušný orgán uzavře školku v období, které odpovídá období nastávajících zimních prázdnin školáků, rodiče školkařů v té době nárok na pandemické ošetřovné mít budou,“ vysvětlila pojišťovna.

Co se týče školáky, během krizové situace platí totéž jako u ostatních prázdninách, které spadají do období školního vyučování (1. 9. – 30. 6.). „Pokud před zahájením se zimních prázdnin bylo přerušeno vyučování ve školách na základě rozhodnutí příslušného orgánu – ministr, zřizovatel, ředitel – tak toto přerušení platí i během prázdnin. Rodiče takových dětí proto mají nárok na ošetřovné i během prázdnin,“ dodala SP.

Pokud si však bude chtít na období prázdnin uplatnit nárok na výplatu ošetřovného rodič dítěte, jehož škola nebyla uzavřena rozhodnutím příslušného orgánu, tak takoví rodiče nárok na pandemické ošetřovné z důvodu péče nemají. „Výjimku tvoří pouze ti, jejichž dítě je v karanténě nebo onemocní a mají o potřebě péče při karanténě nebo potřebě ošetřování při nemoci potvrzení od lékaře,“ uzavřela pojišťovna.

Subscribe

- Never miss a story with notifications

- Gain full access to our premium content

- Browse free from up to 5 devices at once

Latest stories

spot_img