2.4 C
Brno
Pondělí, 28 listopadu, 2022
HomeFinanceDaňové ráje jsou výhodné pro obě strany

Daňové ráje jsou výhodné pro obě strany

Date:

Related stories

Nebankovní půjčka s ručením nemovitostí – kolik lze půjčit

Nebankovní poskytovatelé nabízejí celou řadu půjček. Půjčka bez ručení...

Prodej firem: Najděte lidi, kteří přirozeně navážou na vaše vize

Důvody pro prodej firem jsou pro každého různé. Často...

Může půjčka na účet pomoci zafinancovat vaši hypotéku?

Když začínáte uvažovat o koupi vlastního bytu či domu,...

Doklady v autě mohou znamenat nižší plnění

Necháváte v autě za stínítkem nebo v přihrádce zelenou kartu či...

Vyplatí se ještě investovat do ropy?

Investování do komodit může být výhodné a zajímavé. Ropa,...
spot_imgspot_img

Daňové ráje jsou zatracovány nejen širokou veřejností, ale také řadou expertů. Tento princip je přitom výhodný pro obě zúčastněné strany.

Na daňové ráje spousta lidí plive. Nelíbí se jim, že podnikatelé nebo jiné vlivné osobnosti skrývají svoje tvrdě vydřené peníze v zemi, která je nesedře z kůže. Princip daňových rájů je přitom výhrou pro obě strany.

Co je to daňový ráj

Pojďme si ale nejprve říct, co je to vlastně ten daňový ráj. Za daňové ráje jsou považovány takové státy, které nabízejí místním firmám velice příznivé daňové podmínky. Daň je buďto velice nízká nebo úplně nulová. Dalším poznávacím znakem jsou pak neprůhledné struktury jednotlivých společností.

Jelikož zpravidla neexistuje jednotný rejstřík, je těžké zjistit, kolik si do daňových rájů vlastně jednotlivci nebo firmy odlili peněz. A něco, co v Česku zjistíte během půl minuty, je také v daňových rájích naprosto nemožné – najít opravdového majitele. Někteří lidé si dokonce v daňových rájích postavili živobytí na tom, že předstírají, že jsou vlastníky dané firmy.

Inspirace pro všechny

Když ale odhlédneme od výše zmiňovaných faktů a podíváme se na daňové ráje střízlivým okem, zjistíme, že he to výhra pro obě strany. Podnikatelé totiž ušetří spoustu peněz, které následně mohou použít na něco jiného. Stát zase přitáhne do své země zahraniční kapitál, se kterým je pak možné dále pracovat a alespoň kousek si z něj ukousnout.

Daňové ráje zkrátka nabízejí cestu, kterou by se mohlo vydat více stát nejen v Evropě. Pokud pomineme nepřehledné firemní struktury, tak nižší daně nejen pro velké firmy by mohly některým státům pomoct nastartovat ekonomiku a přivést do země velký kapitál. Zatím se ale zdá, že většina zemí půjde spíše opačným směrem, tedy ke zvyšování daní.

Subscribe

- Never miss a story with notifications

- Gain full access to our premium content

- Browse free from up to 5 devices at once

Latest stories

spot_img